Спецпроект

У Підмосков'ї відновлять музей "Історія танка Т-34"

Музейний комплекс "Історія танка Т-34", розташований в селі Шолохове в Митищинському районі Московської області, планують реконструювати і побудувати для нього нові будівлі.

Про це пише gdeetotdom.ru.

Департамент будівництва Москви оголосив відкритий конкурс на визначення технічного замовника з виконання проектних робіт з будівництва музейного комплексу "Історія танка Т-34", експозиція якого розміщується як в будівлі, так і на відкритому майданчику перед ним. Початкова ціна контракту становить 32,5 мільйона рублів.

Переможцю конкурсу належить розробити проект реконструкції вже існуючої території музею загальною площею 10,957 тисячі квадратних метрів. Під нове будівництво виділена земельна ділянка площею 1,17 гектара. Загальна площа будівель комплексу музею складе не менше 4,261 тисячі квадратних метрів.

Перша черга будівництва включає в себе зведення нового чотириповерхового будинку музею площею 3,8 тисячі квадратних метрів, стоянки на 40 автомобілів і на 4-6 автобусів, а також благоустрій території. У рамках другої черги робіт планується провести реконструкцію існуючої будівлі музею площею 417 квадратних метрів. Причому цю будівлю планують об'єднати в один архітектурний комплекс з новим будинком.

Основною метою будівництва нової і реконструкції існуючої будівлі є перетворення музею в повноцінний музейно-меморіальний комплекс із сучасним обладнанням. Проектом будуть передбачені рішення для комфортного функціонування музею з перспективою подальшого розвитку на найближчі 15-20 років.

Проектом передбачено також будівництво транспортної розв'язки для в'їзду та виїзду транспорту на Старо-Дмитрівське шосе. Крім того, планується впорядкувати територію музейного комплексу, а також облаштувати майданчик для проведення урочистих заходів з кількістю учасників до 500 чоловік.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.