Спецпроект

6 липня на Уралі відкриється оновлений музей золота

6 липня у місті Березовський (Свердловська область) запрацює оновлений музей золота. Кілька років тому виставковий комплекс був закритий на ремонт, оскільки будівлі знадобилася серйозна реконструкція.

Про це пише gazeta.ru.

Відвідувачі нової експозиції побачать професійні інструменти старателів, в тому числі вашгерд, гребки, лотки, банки для збору золотого піску і ваги для золота. Буде представлена ​​і колекція мінералів Березовського золоторудного родовища.

Гостям музею обіцяють розповісти цікаві факти про історію російського золота. Зокрема, планується приділити особливу увагу долі розробника технології видобутку розсипного золота Льва Брусніцина.

"У Березовському золото було знайдено на 150 років раніше, ніж на Клондайку, описаному Джеком Лондоном. І саме на Уралі на початку XIX століття сталася перша в світі золота лихоманка ", - повідомляється на сайті Свердловського обласного краєзнавчого музею.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.