Спецпроект

Музей-квартира "радянської людини" з'явиться в Новокузнецьку

Музей-квартира "радянської людини" і проводове "радянське радіо" з'являться в районі-пам'ятнику періоду соціалістичної індустріалізації "Соцмісто" в Новокузнецьку Кемеровської області в Росії.

Про це пише ria.ru.

"Музей будемо оформляти саме як квартиру людини "Соцміста". Вона розташована в будинку. Його шлях від тридцятих років до вісімдесятих. Людини, що йде, скажімо так, у світле майбутнє. Зараз збираємо різні експонати епохи по місту, їх надають жителі", - сказав керівник проекту "Соцмістечко - місто мрії" Павло Клепіков.

Восени в Соцмісті, разом з відкриттям музею, в якому зараз йде ремонт, з'явиться "радянське радіо". "Зараз опрацьовуємо концепцію проводового радіо в районі, яке буде оголошувати тільки час в радянському стилі. Наприклад:" У Соцмісті полудень. Жителі Соцмістечка, будьте взаємоввічливими ".

Клепіков також повідомив, що учасники проекту "Соцмістечко - місто мрії" зараз зайняті пошуком радянських скульптур. "Хочемо зробити парк радянської скульптури. У нас є "Сквер комсомольців". Всі радянські скульптури, наприклад,"Піонери","Жінка з веслом", їх треба буде трохи підремонтувати. Поставимо їх в наш сквер ", - заявив керівник проекту.

Він додав, що парк радянської скульптури з'явиться в "Соцмісті" також восени 2013 року.

"Соцмістом" називалася житлова забудова в Новокузнецьку, яку спроектував в 1930-х роках німецький архітектор Ернст Май. Цей район, що складається з 40 будинків, був центром міста, і тут же поклали перший асфальт. Проект "Соцмістечко - місто мрії" покликаний показати життя людини епохи індустріалізації, а також залучити туристів до Новокузнецька.

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.