Спецпроект

Найменший музей у світі відкрили в США. ФОТО

В американському містечку Сомервіллі (штат Массачусетс) відкрився музей, який претендує на звання найменшого в світі.

Про це пише gazeta.ua.

Галерею, в якій представлені роботи художників Нової Англії, відкривав сам мер міста: він перерізав тоненьку стрічку за допомогою відповідних крихітних ножиць, а потім вручив куратору музею сертифікат розміром з поштову марку.

За розміром галерея Mμseum - трохи більше поштової скриньки: всього 25 см у висоту, 40 см в ширину і 20 см в глибину.

Найменший музей

Ідея її створення народилася у місцевої художниці Джудіт Клаузнер, яка впродовж багатьох років вела переговори з владою про надання виставкових площ для художників Нової Англії. Але місця для них ніколи не знаходилося. Потім вона почала звертати увагу на безгоспні місця між комерційними будівлями. У підсумку Джудіт втілила свою мрію у порожній ділянці стіни між одним з популярних місцевих барів і закусочною Subway.

Мініатюрний музей в Сомервіллі

Галерея Mμseum зовсім не затратна: "установу" обладнано підсвічуванням, яке живиться від вбудованої сонячної батареї, тут немає персоналу і орендна плата за нього не стягується.

"Вхід" до музею також безкоштовний. Експонати - 6 крихітних картин місцевих художників - захищені від вандалів і грабіжників оргсклом.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.