У Вашингтоні пройде благодійний концерт українського піаніста до Дня Героїв Небесної Сотні

Український музикант Павло Гінтов, що нині проживає у Сполучених Штатах, 26 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні виступить з благодійним фортепіанним концертом у Вашингтоні, кошти з якого підуть на підтримку медичного батальйону "Госпітальєри".

Про це повідомляє громадська організація "US Ukrainian Activists".

 

Зазначається, що концерт відбуватиметься у приміщенні посольства України в США у Вашингтоні.

Водночас, до уваги відвідувачів події буде представлена фотовиставка Надії Шапоринської "Майдан у Вашингтоні, DC, 2014".

 

Повідомляється, що повний квиток вартуватиме 40 доларів, вхід за студентським посвідченням – 35 доларів, а діти до 18 років можуть відвідати подію за 25 доларів.

В організації кажуть, що виручені кошти повною сумою будуть спрямовані українському волонтерському медичному батальйону "Госпітальєри", який займається лікуванням та реабілітацією поранених українських воїнів, а також 143-му Центру розмінування (військовій частині А2641). Це кінологічний підрозділ, який підпорядковується Командуванню сил підтримки ЗСУ, основним напрямком діяльності якого є виявлення вибухових речовин, патрулювання, охорона периметру, безпека КПП.

Про Павла Гінтова західна преса пише як про "поета клавіш" та "музичного оповідача". Він гастролює Європою, Азією, Африкою, Південною Америкою та США і виступає на провідних музичних сценах світу. Володар низки нагород міжнародних фортепіанних конкурсів. Має ступінь доктора музичних наук Мангеттенської школи музики (Manhattan School of Music).

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.