ТРОЦЬКОГО ВИДАЛИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

У Львові презентували книжку "Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну".

Про це повідомляє "Гасло".

Книга - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця України Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, у 1918-24 роках керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, у 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Ось назви деяких робіт Троцького з опублікованих у книзі "Український Троцький":

- Дебати щодо декларації (Пленарне засідання мирної конференції у Брест-Литовську)
- "Червоним військам, які вступають у межі України!" (Наказ Голови Реввійськради республіки Л. Д. Троцького від 30 листопада 1919 року № 174)
- Київ у руках польських панів!
- Робітникам, селянам й усім чесним громадянам радянської Росії та радянської України (відозва Раднаркому)
- Увага до Донбасу!
- Завдання ХІІ З’їзду РКП. Доповідь Л.Д. Троцького на засіданні VІІ партійної конференції КП(б)У
- Самогубство Скрипника
- Про українське питання Лев Троцький
- Незалежність України та сектантська плутанина
- Демократичні кріпосники та незалежність України.

Обкладинка

За твердженням сайту, презентацію книги намагалися зірвати "близько 20-ти молодих бойовиків, серед яких присутні впізнали футбольних фанатів "Карпат".

"Це угруповання відоме тим, що є найбільш ідейно та організаційно близьким до ВО "Свобода" та депутата Юрія Михальчишина, - зазначають журналісти. - Зокрема, серед фанатів було помічено охоронців Михальчишина".

Незважаючи на шум та погрози, презентація продовжилася й успішно відбулась.

"На завершення молоді хулігани привітали видання Л. Троцького українською піснею і гучними оплесками, - повідомляє сайт. - Після завершення презентації багато хто з присутніх придбав книжку".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.