Спецпроект

Будинок Стіва Джобса перетворять на музей. ФОТО

Будинок у каліфорнійському місті Лос-Альтос, в якому жив екс-глава Apple Стів Джобс, поки вчився в старших класах, може перетворитися на справжній музей.

Про це пише podrobnosti.ua.

У гаражі саме цього будинку в середині 70-х юний Джобс зі своїм другом Стівом Возняком зібрав перші "яблучні" комп'ютери.

Будинок Джобса в Лос-Альтосі

В недалекому майбутньому цей не дуже-то примітний на вигляд будинок 2066 по вулиці Крайст Драйв може отримати статус історичної споруди, що охороняється державою. Незабаром питання про визнання будівлі історичною цінністю буде розглянуто спеціальною комісією Лос-Альтос і, скоріше за все, члени зборів проголосують за присвоєння дому почесного статусу.

Майбутній глава Apple переїхав сюди, коли був ще семикласником, який цікавиться комп'ютерами. Подружившись зі Стівом Возняком, він зібрав у батьківському гаражі близько 50 комп'ютерів Apple 1, а менше, ніж за рік підлітки зареєстрували компанію Apple.

Apple 1 набрав популярність практично з нуля. Джобс продемонстрував свою новинку в аматорському комп'ютерному клубі, після чого власник комп'ютерного магазину замовив у Apple цілих 50 комп'ютерів. Ці пристрої виявилися популярні, тому що сильно відрізнялися від того, що надавав ринок. Бажаючим купити комп'ютер доводилося купувати частини і збирати їх самостійно, а Джобс і Возняк пропонували вже готовий продукт. Наразі  перші комп'ютери Apple, які збереглися, коштують дуже дорого.

Будинок, який незабаром стане музеєм, був побудований в 1952 році. У ньому є три спальні, дві ванни і кілька інших кімнат. Вартість будівлі оцінюється в півтора мільйона доларів. Жителі Лос-Альтос дуже пишаються такою пам'яткою. Завдяки цьому дому в місто часто заїжджають туристи, яким цікаво подивитися на гараж , в якому зародилася найдорожча в світі компанія .

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.