Спецпроект

У Вашингтоні можуть відкрити науково-фантастичний музей

Група ентузіастів збирає гроші на перший науково-фантастичний музей у Вашингтоні. Краудфандінгова компанія на Indiegogo повинна допомогти трьом американцям відкрити гіківську установу до 2017 року.

Про це пише gigamir.net.

Музей наукової фантастики може стати чимось на зразок фестивалю Comic-Con, але відвідати його можна буде в будь-який день.

Організатори обіцяють розмістити всередині роботів і інопланетян з популярних фільмів та ігор. Деякі експонати також зможуть носити не тільки розважальний характер, а й освітній, а використання останніх технологій зможе перетворити цей процес на справжню пригоду.

Тестова версія музею може з'явитися вже наступного року. Пробний варіант займе майже 300 квадратних метрів і покаже деякі експонати з "Зоряного шляху". Для успішної реалізації задуманого плану організаторам необхідно зібрати $ 160 000 до 11 грудня.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.