Спецпроект

У США відкриють музей пам'яті Джона Кеннеді в будинку його вбивці

У США відбулося відкриття нового музею, який являє собою приміський будинок, в якому вбивця Джона Кеннеді, Лі Харві Освальд, провів ніч перед вбивством. Дата відкриття нової пам'ятки США була приурочена до наближається 50-річчя з дня загибелі президента Кеннеді.

Про це пише tourprom.ru.

У будинку, що належав Майклу і Рут Пейн і знаходиться в одному з районів міста Ірвінг, Освальд зберігав гвинтівку, з якої і здійснив кривавий злочин. Трагічна історія почала привертати увагу цікавих і тому в 2009 році муніципальна влада міста Ірвінг викупила будівлю, після чого надала йому вигляду 1963 року.

Кевін Кендра, координатор проекту та начальник міського архіву Ірвінга заявив американській пресі: "Ми намагаємося розповісти людську сторону цієї історії. Драматична історія вбивства президента наповнена величезною кількістю символів, однак, крім самого вбивці, в будинку були присутні дві домогосподарки, які жили повсякденним життям і піклувалися про своїх дітей, в той час, як відбувалися історичні події".

Вбивство тридцять п'ятого президента США Джона Кеннеді було скоєно в п'ятницю 22 листопада 1963 в Далласі. Кеннеді був смертельно поранений пострілом з гвинтівки, коли він разом зі своєю дружиною Жаклін їхав у президентському кортежі по Елм- Стріт. У ході розслідування вбивства спеціально створена комісія прийшла до висновку, що вбивство було скоєно злочинцем-одинаком Лі Харві Освальдом.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.