Спецпроект

В Алтайському краї з'явиться Музей полювання

В Алтайському краї створюється Музей полювання. Він буде розташований в Алтайському районному краєзнавчому музеї в Алтайському районі - одному з найбільш туристичних районів Сибіру. Ініціатива створення належить управлінню мисливського господарства Алтайського краю.

Про це пише amic.ru.

Вибір місця розташування музею не випадковий - на території Алтайського району розташовані зона туристсько-рекреаційного призначення "Бірюзова Катунь" і гральна зона "Сибірська монета", в безпосередній близькості розміщується санаторно-курортний комплекс "Білокуриха". Через село Алтайське проходить туристичний маршрут "Золоте кільце Алтаю".

"Запрошуємо взяти участь у формуванні музейного фонду всіх мисливців і просто не байдужих до природи людей. Просимо передати в дар Музею полювання наявні у Вас предмети, пов'язані з полюванням.

Це можуть бути опудала тварин, фотографії, газетні та журнальні вирізки, книги, документи, мисливське спорядження (одяг, взуття, ножі, сокири, лижі, невеликі човни), самолови (капкани, Черкай, кулемки), мисливські трофеї та інші цікаві предмети", - зазначають мисливствознавці.

У музейну експозицію планується включити три розділи: "Тваринний світ" (опудала усіх що живуть у нас тварин в повний зріст з описами), "Історія полювання" (документи, речі, зброю, скульптурні композиції, пов'язані з полюванням і "Сучасний стан мисливського господарства" (документи, фотографії, спорядження, трофеї і пр).

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.