Спецпроект

Російський Музей кіно збирає гроші на виставку художниці з "Мосфільму"

Для презентації робіт художниці по костюмах Ганни Ганевської, треба зібрати один мільон рублів. Кошти збирають в Інтернеті.

Про це повідомляє ukrinform.ua

Виставка  відбудеться у березні 2014 року і буде присвячена 25-річчю Музея кіно. На ній покажуть близько 250 аркушів з ескізами костюмів Ганевської. Експозицію доповнять кіноматеріали. Половину зібраних коштів вручать художниці за передачу ескізів до фонду Музею кіно. Решту витратять на організацію виставки та створення спеціальних "експофільмів", що демонструватимуть методику автора.

87-річна художниця по костюмах Ганна Ганевська співпрацювала з Михайлом Швейцером, Олександром Аловим, Володимиром Наумовим, Глібом Панфіловим та іншими відомими радянськими і російськими режисерами. Вона тричі номінувалася на премію "Ника" за кращу роботу художника по костюмах (за фільми "Поганий анекдот", "Мати" і "Незримий мандрівник").

Теми

Міф про 9 травня. Коли закінчилась війна?

Вдень 9 травня мені зателефонули з Москви і повідомили, що вся документація про капітуляцію німецько-фашистської Німеччини отримана і вручена Верховному Головнокомандувачу. Отже, закінчилася кровопролитна війна. Фашистська Німеччина та її союзники були остаточно розгромлені. /Жуков Г. К. "Воспоминания и размышления"/

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".