Спецпроект

Шанхайський музей звинуватив аукціон Sotheby's у продажу підробки. ФОТО

Група китайських мистецтвознавців опублікувала у ЗМІ заяву, що куплена за $ 8.2 млн. на аукціоні Sotheby's картина Gong Fu Tie - підробка.

Про це пише epochtimes.ru.

Старовинний каліграфічний твір китайського художника Су Ши  ще у вересні цього року на аукціоні в Нью-Йорку придбав колекціонер Лю Іцянь. Однак тільки в суботу в державних китайських ЗМІ з'явилася інформація про те, що три фахівці Шанхайського музею припускають, що картина є підробкою. 

 

Аукціон Sotheby's у відповідь опублікував заяву, що вважає цей твір - згорток з дев'ятьма ієрогліфами з вшануванням історичної постаті Гон Фу, справжнім і дуже цінним. У той же час, вони зацікавлені в проведенні більш детального дослідження .

Що стосується нового власника картини, фінансиста і колекціонера Лю Іцяо, він вважає, що співробітники музею могли попередити його заздалегідь відносно підозр по цій картині. Інакше виходить, що його репутацію навмисне паплюжать .

Лю Іцяо сам себе вважає особливо поціновувачем мистецтва, його колекція виставляється в Long Museum. Він висловлює надію, що Sotheby's повернуть йому гроші у випадку , якщо експертиза підтвердить, що картина є фальшивкою.

Теми

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.