Путін назвав Геббельса талановитим: "Він домагався свого"

Президент Росії Владімір Путін заявив, що боротиметься з проявами нацизму. При цьому він назвав фашистського міністра пропаганди Йозефа Геббельса талановитою людиною.

Про це він cказав на зустрічі з представниками міжнародних громадських і релігійних організацій, повідомляє УП з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Путін подякував "єврейській громаді, громадським організаціям, які активно і мужньо, маючи на увазі деякі ситуації в сьогоднішньому світі, продовжують безкомпромісно боротися з будь-якими проявами і будь-якими спробами нацистської ідеології".

За словами Путіна, єврейський народ дуже сильно постраждав під час Другої світової війни, коли "6 млн євреїв були знищені на території Радянського Союзу і Європи".

Путін також заявив, що "треба бути не просто дурним, потрібно бути нахабним, щоб заперечувати те, що було".

"На жаль, це нахабство також, як і 70 років тому, часто досягає своєї мети", - сказав Путін.

При цьому президент Росії процитував міністра пропаганди нацистської Німеччини Йозефа Геббельса і назвав його талановитою людиною: "чим нейімовірніше брехня, тим швидше в неї повірять".

"Він домагався свого, він був талановитою людиною", - зазначив Путін.

За його словами, "і сьогодні ті, хто перекручують історію, хто намагається принизити заслуги тих, хто знищив нацизм, поміняти навіть місцями злочинців і жертви, - вони якраз діють за тією ж самою логікою: чим неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять".

Як відомо, у березні 2014 року прокремлівська газета "Известия" надрукувала матеріал про те, що Гітлер до 1939 року був "політиком найвищого класу", збираючи етнічні німецькі землі. При цьому не згадувалося про вчинені на той час злочини нацистів.

Дивіться також: "Фашизм повертається у Європу та Україну зі Сходу"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.