АНОНС: Музеєві Української революції передадуть капсулу із землею з могили Коновальця

4 листопада відбудеться урочиста церемонія передачі капсули із землею з могили Євгена Коновальця до відділу «Музей Української революції 1917—1921 років» Національного музею історії України.

Київський колекціонер і дослідник О. Мельник за дорученням Фундації імені Олега Ольжича відвідав могилу полковника Армії УНР, команданта УВО та Голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця в Роттердамі (Нідерланди) та наповнив капсулу землею з могили.  

Це було запротокольовано в акті та зафіксовано на фото та відео.

Було вирішено, що зберігатиметься капсула в Музеї Української революції 1917—1921 років, який розташований у колишньому будинкові Центральної Ради Української Народної Республіки.

 

4 листопада, п’ятниця, 16.00

Місце: Київський будинок вчителя – колишня будівля Української Центральної Ради (вул. Володимирська, 57).

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації: https://goo.gl/zF9USS 

Акредитація ЗМІ за телефоном 067 633 68 86 (контактна особа — Анна).

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.