АНОНС: Науковий семінар до 100-ліття Генерального Секретаріату Центральної Ради

22 червня відбудеться відкритий науковий семінар, присвячений 100-літтю створення у 1917 році першого українського уряду – Генерального секретаріату.

Захід пройде в історичній будівлі Української Центральної Ради, де 1917 року було створено перший український уряд ХХ століття – Генеральний Секретаріат Української Центральної Ради, що згодом став Радою Народних Міністрів незалежної Української Народної республіки. 

 

Три доповіді дозволять розкрити усі обставини створення та формування Генерального секретаріату (Олександра Кудлай, Інститут історії України НАН України), з’ясують історичну топографію урядового Києва (Олександр Кучерук, Музей Української революції 1917-1921 років), а також висвітлять долю голів уряду та інших урядовців (Валентина Піскун, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України).

Дискусія і контраверсія думок вітається.

22 червня, четвер, 15.00

Місце: вул. Володимирська, 57, Музей Української революції 1917-1921 років. 

Вхід вільний.

Контакт: 044 234-34-94.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."