Про 100-річчя підняття прапорів на флоті нагадуватиме соцреклама в Києві. ФОТО

До 100-річчя підняття українських прапорів на Чорноморському флоті і проголошенням його флотом Української Народної Республіки в столиці на сіті-лайтах та білбордах з’явилася соціальна реклама, розроблена Українським інститутом національної пам’яті.

30 плакатів із соціальною рекламою розміщені в Києві завдяки сприянню Київської міської державної адміністрації та Міністерства інформаційної політики. 

"Відзначаючи 100 літній ювілей  Української революції 1917-1921 років, ми відзначаємо ювілеї створення не лише державних інституцій чи державної символіки, але й збройних формувань, які захищали новопосталу державу. 29 квітня 1918 року синьо-жовті прапори було піднято над кораблями Чорноморського флоту. Цей день став  початком творення військово-морських сил України. Нинішні моряки та офіцери, покликані захищати Україну сьогодні, мають пам’ятати про своїх попередників"- наголосив Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

 

Побачити соціальну рекламу можна в Голосіївському, Печерському, Дарницькому, Дніпровському, Подільському, Святошинському, Шевченківському та Солом'янському  районах за такими адресами:

Дніпровський р-н, вул. Андрія Малишка ст.м. Дарниця

Шевченківський р-н, вул. Чорновола, 33/30(№1)

Шевченківський р-н, вул. Січових Стрільців (Артема) (проти буд.84, №1)

Солом'янський р-н, вул. Народного Ополчення, 10 (на розподільчий смузі).

Шевченківський р-н, вул. Прорізна, 8

Шевченківський р-н, вул. Богдана Хмельницького, 37/2 на зеленій зоні

Голосіївський р-н, вул. Велика Васильківська (Червоноармійська), 118 (№1)

Шевченківський р-н, вул. Трьохсвятительська ( проти буд.№7)

Печерський р-н, вул. Алмазова генерала (Кутузова), 18/7

Шевченківський р-н, вул. Льва Толстого, 12(№5)

Подільський р-н, вул. Олени Теліги  ел. опора №214-216

Оболонський р-н, вул. Полярна перед поворотом на вул.Богатирську

Подільський р-н, вул. Сковороди Григорія, 19

Шевченківський р-н, вул. Чорновола /вул. Артема (№3)

Голосіївський р-н, вул. Антоновича (Горького), 25

Подільський р-н, вул. Стеценка 350м до повороту на вул.Міську

Святошинський р-н, Велика

Кільцева дорога /270м за залізничним мостом

Дарницький р-н, вул. Ревуцького /навпроти буд. №22 (розподільча смуга), 165м до вул. Олійника в напрямку просп. Бажана

Шевченківський р-н, вул. Пушкінська, 34 №1

Печерський р-н, вул. Городецького архітектора, 1/3 №1

Печерський р-н, вул. Московська, 21

Голосіївський р-н, Столичне шосе /340мвід повороту на Лісництво

Голосіївський р-н, Столичне шосе /вул. Фестивальна

Шевченківський р-н, пл. Лук`янівська №3

Печерський р-н, вул. Ольгинська, 2/1

Печерський р-н, вул. Коновальця Євгена (Щорса) проти буд.7/9, №2

Шевченківський р-н, вул. Прорізна, 2 №2

Шевченківський р-н, вул. Петлюри (Комінтерну) проти буд.4

Солом'янський р-н, вул. Солом`янська, 16-Б №2

Солом'янський р-н, вул. Дмитра Луценка (біля автостоянки) 

 

Нагадаємо, що 29 квітня 1918 року відбулася надзвичайно важлива історична подія в історії українського флоту. Спираючись на рішення делегатів корабельних команд і настрої українських моряків та офіцерів, весь Чорноморський флот був проголошений флотом УНР і видано наказ урочисто підняти українські прапори.

Це рішення підтримала й виконала абсолютна більшість кораблів Чорноморського флоту. Ті ж команди, що перебували під впливом більшовиків, поспішно евакуювали свої кораблі із Севастополя до Новоросійська. День 29 квітня став справжнім тріумфом національної волі, на довгі роки ставши святом Українського державного флоту.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.