На могилі чекіста-розвідника Миколи Кузнецова у Львові написали "ворог УПА". ФОТО

У ніч на 21 червня члени праворадикальної організації С14 розмалювали на Пагорбі Слави у Львові могилу радянського розвідника-терориста Героя Радянського Союзу Миколи Кузнецова.

Про це повідомляє "Вголос" із посиланням на відділ комунікації поліції Львівської області.

 Фото: ZAXID.net

Про свою відповідальність організація С14 заявила на своїй сторінці у "Фейсбуці". 

"Для українців – він не герой, а штатний чекіст. Він ніякий не розвідник – це радянський міф, який Росія далі плекає. Натомість, Кузнєцов організовував провокації, зіштовхуючи німецьких окупантів з українськими націоналістами. Він підкидав документи націоналістів біля вбитих тіл німецьких офіцерів, вказуючи, що теракт нібито вчинили упівці" зазначається в дописі.

Також тієї ж ночі з'явився намальований тризуб на пам'ятнику загиблим солдатам радянської армії. Однак стосовно нього ані C14, ані інші організації не висловлювалися.

Фото: ZAXID.net 

Нагадаємо, до Львівської міської ради надійшло звернення від губернатора Свердловської області Росії з проханням передати на перепоховання останки спецагента НКВД Миколи Кузнецова.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.