2 тисячі жителів польського курорту евакуювали через знайдені в морі бомби часів Другої світової

На польському курорті Колобжег Західнопоморського воєводства на дні Балтійського моря знайшли снаряди часів Другої світової війни.

Поки сапери розміновували боєприпаси, влада евакуювала біля 2 тис. осіб, повідомляє Польське радіо.

"Ми витягли з води вже всі об’єкти. У підсумку це були три авіаційні бомби і два об’єкти невідомого походження, котрі, врешті-решт, не виявилися авіаційними бомбами. Це був бетонно-цегляний якір із металевими елементами та розчавлена покришка з брухтом, просто кажучи", — сказав Яцек Квятковський, речник 8-ї флотилії берегової охорони в м. Свіноуйсьце.

Небезпечний вантаж 13 серпня вирушив на полігон, де його здетонували, а місцевим мешканцям дозволили повернутися до своїх домівок.

Як повідомлялося, в акваторії Чорного моря знайшли археологічні цінності, зокрема, й великий фрагмент Хіосської пухлогорлої амфори V століття до нашої ери.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.