Спецпроект

CКУ закликав нащадків жертв Голодомору долучатися до відзначення 85-х роковин

Із нагоди 85-тих роковин Голодомору 1932-33 роківСвітовий конгрес українців (СКУ) закликає нащадків жертв Голодомору, які проживають у всіх куточках світу, долучитися до поширення обізнаності про Голодомор-геноцид на міжнародному, національному та місцевому рівнях.

Відповідний заклик опублікований на сайті СКУ. Організація задекларувала такі цілі:

- гідне вшанування жертв Голодомору;

- розуміння та вшанування свідків Голодомору;

- забезпечення належного визнання геноциду світовою спільнотою;

- передавання історії про Голодомор майбутнім поколінням.

"Широке розповсюдження історії про Голодомор – в інтересах українського народу.  Це жахливий злочин у нашій історії, що продовжує визначати нас як народ сьогодні. Розуміння цієї історії щонайменше сприятиме пошуку шляхів уперед. Щоб досягнути успіху нам потрібен ваш голос!", – повідомляє прес-служба СКУ.

Щоб отримувати інформацію про заходи для реалізації цілей СКУ, можна внести своє прізвище в базу даних, яка зараз створюється, за посиланням.

Контактна особа - Ірка Мицак (Irka Mycak) з Міжнародного координаційного комітету Голодомору Світового конгресу українців, е-пошта: holodomor85@ukrainianworldcongress.org

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.