АНОНС: У Львові пройде медійно-драматичне дійство "Момент і Чин, або Великі Роковини"

В рамках відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки – ця акція стане яскравим початком циклу заходів з вшанування творення української державності.

Про це повідомляє Управління культури Львівської міської ради.

 

"Медійно-драматичне дійство про "великий момент" створення Держави, про покоління "людей дії" - ловців великого моменту, про Місто Львів і про історію столітнього Шляху до себе самих" - відзначають організатори.

"Сучасними засобами відеомапінгу, поєднанням живого звучання симфонічного оркестру і електронної музики та за участі драматичних акторів, автори дійства пропонують поринути у події 1918 року, героїчний час створення Західноукраїнської Народної Республіки, усвідомити значення, досвід і важливі уроки тих листопадових днів для нашого покоління" - йдеться у повідомленні.

Автор – Юрій Андрухович

Художник – Володимир Стецькович

Режисер – Андрій Водичев

Диригент – Іван Остапович

Оркестр – Ukrainian Festival Orchestra

Звуковий дизайн – Олесь Коваль

Актори – Андрій Петрук, Валерія Котеленець, Василь Колісник

Час: 18 жовтня, четвер, 21.00

Місце: площа перед університетом Івана Франка, вул. Університетська, 1

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.