У Єгипті археологи знайшли гробницю з муміфікованими кішками і жуками

Археологи Єгипту заявили, що виявили рідкісну колекцію муміфікованих кішок та жуків-скарабеїв. Також, вченим вдалось відкрити могилу, ймовірно П'ятої династії, яку вони планують дослідити у найближчі тижні.

Муміфіковані жуки та коти були серед артефактів, виявлених у 7 гробницях, знайдених протягом останніх 6 місяців робіт на краю комплексу піраміди Кінга у стародавньому некрополі Саккара – повідомляє Громадське.

 Археолог працює в могилі Хуфу-Імхата, в районі Саккара, Гіза, Єгипет, 10 листопада 2018 року

Фото: EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Саккара слугувала некрополем для Мемфіса — столиці стародавнього Єгипту понад два тисячоліття тому.

"Муміфіковані скарабеї — це щось унікальне. Це щось дуже рідкісне, — зазначив секретар Вищої ради стародавніх пам'яток Єгипту Мостафа Вазирі.

"Я ніколи не чув про них раніше", — додав Вазирі.

Крім жуків, археологи виявили десятки мумій кішок, а також позолочених котячих статуй, у тому числі бронзову статую, присвячену богині-кішці — Бастет.

Команда науковців також знайшла розписану дерев'яну кобру і крокодилячі саркофаги, колекцію позолочених статуй із зображенням тварин, а також амулети.

Крім того, археологи заявляють, що ймовірно відшукали гробницю П'ятої династії. Під час підготовки місця для ознайомлення з останніми відкриттями, вони виявили двері іншої могили, яка залишається наразі закритою.

Нагадуємо, що археологи знайшли трипільську піч-лежанку в печері на Тернопільщині.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.