Ізраїль: знайдений під Вифлеємом перстень належав Понтію Пилату

50 років тому під час розкопок неподалік Вифлеєма знайшли зроблений з бронзи перстень. Дослідження показують, що він належав Понтію Пилату.

Польське видання Rzeczpospolita з посиланням на ізраїльський щоденник "Гаарец" повідомляє, що 50 років тому під час археологічних розкопкок фортеці Іродіон неподалік Вифлеєма знайшли перстень, зроблений з бронзи.

Напис на ньому вдалося прочитати задяки застосуванню спеціальної камери. Літери утворюють слово грецькою мовою "Пилат", яке оточує рисунок у вигляді келиха вина.

Фото: "Гаарец" 

Професор Данні Шварц із Єврейського університету в Єрусалимі розповів, що ім’я "Пилат" –надзвичайно рідкісне в Ізраїлі. "Я не знаю жодного іншого Пилата з цього регіону. Факт володіння перснем свідчить, що його власник був людиною високопоставленою і заможною", – сказав науковець.

Такого виду персні вживалися в давнину для запечатування урядових листів і документів. Їх використовували в повсякденній роботі безпосередньо володарі чи урядовці, які працювали від їх імені.

Понтій Пилат був римським префектом Юдеї (26 до – 36 р. н. е.), що в той час була частиною римської провінції Сирії. Згідно з Новим заповітом, Пилат, боячись за посаду члена римського магістрату, віддав Ісуса Христа синедріону, який засудив його до розіп’яття.

Інші новини за темою "АРХЕОЛОГІЯ"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.