Британські вчені розшифрували давні заклинання знайдені у печері

У Великобританії всередині печери знайшли давні заклинання. Люди вірили, що написи відлякують злих духів.

Пам'ятку виявили у каньйоні Кресвелл-Крегс на кордоні між графствами Ноттінггемпшир та Дербішир у центрі Англії, повідомляє gazeta.ua з посиланням на The Guardian.

 У печері знайшли заклинання від нечисті.

Фото: The Guardian

Учені вважають, що знаки на стінах вирізали між XVI та XIX століттями. Місцеві вірили, що в печерах може чаїтися нечиста сила і намагалися вберегти своє селище, яке до середини XIX століття розташовувалося поблизу каньйона.

"Феї, відьми, чого б ви не боялися, це було там", – каже дослідниця Алісон Ферн.

У зображеннях поєднується християнська символіка та язичницькі мотиви.

Пол Бейкер, директор Фонду спадщини Кресвелл, розповів, що дослідники знали про ці знаки давно, але вони не підозрювали про їхній вік та призначення.

"Ми казали людям, що це вікторіанське графіті. Ми поняття не мали. Ви можете уявити, якими дурнями ми почуваємося?" – сказав він.

Печера з малюнками закрита для відвідувачів. Дослідники вважають, що знайшли найбільшу колекцію захисних знаків у країні.

Читатйте також:

У Помпеях археологи знайшли фреску з Нарцисом. ФОТО

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.