Одеса відзначила 75-річчя вигнання нацистських окупантів з міста. ФОТО

З нагоди 75-річчя звільнення міста від нацистських окупантів біля 500 одеситів поклали квіти до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї слави, що в парку ім. Тараса Шевченка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"75 років тому Одесу було звільнено від загарбників. Це пам'ятний день для для жителів міста, вітаю одеситів", - сказав після покладання квітів мер Одеси Геннадій Труханов.

 Фото: Ніна Ляшонок
 Фото: Ніна Ляшонок

В урочистій церемонії також взяли участь голова Одеської облради Анатолій Урбанський, заступник голови облдержадміністрації Сергій Колебошин, керівники військового гарнізону, представники духовенства та громадськості.

В акваторії Одеського порту з цієї нагоди на воду спустили вінки на воду з бронекатерів ВМС ЗС України.

 Фото: Ніна Ляшонок
 Фото: Ніна Ляшонок

На Приморському бульварі вранці відкрили фотовиставку "Одеса. 1941-1944", а о 16.00 почався фестиваль духових оркестрів "Весняна Одеса" .

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.