"Історичну правду з Вахтангом Кіпіані" готові показувати 10 телеканалів

Головний редактор "Історичної правди" та ведучий телевізійної програми "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" розповів, що телепроектом зацікавилося 10 каналів і продакшенів після звільнення команди з каналу ZIK.

Про це Кіпіані сказав в інтерв'ю "Цензору.нет", передає "Детектор медіа".

"Коли людина з одного, другого, третього, четвертого, п'ятого телеканалу – це керівники, менеджери, знаючі історію, і знаючі, що програма коштує не дешево, кажуть: "давайте будемо робити". Я вважаю, що це реальна солідарність. Першим, наприклад, був Микола Княжицький, колишній власник "Еспресо". Він публічно написав "ми готові". А потім за ним були й інші менеджери, власники каналів", – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Він уточнив, що зараз в процесі пошуку нового каналу для "Історичної правди". 

Нагадаємо, 14 червня Вахтанг Кіпіані оголосив про припинення роботи "Історичної правди з Вахтангом Кіпіані" на ЗІКу, дізнавшись, що канал купив Тарас Козак, близький до проросійського олігарха Віктора Медведчука.

Остання програма "Історичної правди" вийшла 15 червня. 

Тарас Козак  об'єднав три свої інформаційні телеканали – "112 Україна", NewsOne і ZIK – у медіахолдинг "Новини". Він – близький соратник колишнього адвоката дисидента Василя Стуса, одного з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" і кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука, їхні брати – бізнес-партнери. 

Після зміни власників з інформаційної агенції ZIK у Львові звільнилося, за джерелами "Детектора медіа" біля 75% працівників, з київської редакції телеканалу - 35%. 

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.