На Львівщині відкрили перший інтерактивний археологічний музей. ФОТО

У Винниках відкрили інтерактивний археологічний музей. Наразі це перший та єдиний такий музей у Львівській області. Вже у сьогодні, 18 листопада, комунальний заклад Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» відкриє нову археологічну експозицію, для відвідувачів.

Про це повідомляє "Гал-Інфо".

 
Фото "Гал-Інфо"

В оновленому музеї представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, "меч вікінгів", один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", та інші унікальні артефакти.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію цього регіону з найдавніших часів і до ХVІІІ ст.

 
Фото "Гал-Інфо"

Перший зал розповідає про історію регіону від 10 тис. років до Р.Х. і до V ст. до Р. Х. та охоплює такі історичні періоди, як палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, добу бронзи і раннього заліза.

Саме тут ви зможете побачити фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", дізнатися про життя і побут населення трипільської культури, оглянути рідкісний вотивний скарб бронзових виробів.

 
Фото "Гал-Інфо"

Про історії Львівщини у І тис. після Р.Х. розповідає другий зал. Окрасою цієї частини експозиції, безсумнівно, є так званий "меч вікінга", а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові (Львівщина), які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла , прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

 
Фото "Гал-Інфо"

У третьому залі розповідають про історію формування нашої держави протягом Х – ХVІІІ ст. на основі огляду артефактів із літописних міст Звенигорода, Буська, Галича та Пліснеська, а також Львова.

 
Фото "Гал-Інфо"

Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології. У музеї використовують ілюстративний матеріал, відеоролики, звукові ефекти та різноманітні реконструкції, які доступно та якісно розкривають цікаві сторінки історії.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.