Спецпроект

Біля Меморіалу жертвам Голодомору Фельдман Екопарк побудує каплицю

На території Фельдман Екопарк, що розташований поруч із Меморіалом жертвам Голодомору, буде побудований історико-культурно-освітній комплекс, частиною якого стане православна каплиця для поминання пам'яті невинних жертв.

Як повідомили Depo.Харків в Екопарку, будівництво каплиці планується почати найближчим часом.

 

Нагадаємо, що нещодавно поруч з пам'ятником жертвам Голодомору з'явилася "Долина альпак" Фельдман-екопарку. Це сусідство викликало хвилю обурення в соціальних мережах.

Історико-культурно-освітній комплекс створюватиметься на території, яку зараз тимчасово займає "Долина альпака". Він буде включати в себе серйозні освітні проекти, в тому числі музеї та виставки під відкритим небом, буде знайомити з історією України і культурою народів світу, залучати креативну молодь.

Крім того, там будуть розміщені освітньо-інформаційні стенди, що стосується трагічного минулого, зокрема, про Голодомор і Голокост, а також про права тварин і про цінності життя всіх мешканців нашої планети.

"Враховуючи сусідство з меморіалом, до створення комплексу підійдуть з усією серйозністю, зокрема, буде побудована каплиця для поминання жертв Голодомору. Та й в цілому Фельдман Екопарк завжди приділяв увагу темі пам'яті жертв Голодомору.

У День пам'яті жертв Голодомору (28 листопада) в Екопарку, як і завжди, нічого очікувати розважальних заходів. На центральній алеї наші співробітники і гості запалять свічки в пам'ять про загиблих. Ми щорічно, і в цьому році також, проводимо роботи з благоустрою Меморіалу - розповів адвокат Фельдман Екопарк Олексій Стовба.

- Тому мені абсолютно незрозумілі ті звинувачення в неповазі до пам'яті жертв, які зараз лунають на нашу адресу в телеграм-каналах і деяких ЗМІ. У Києві паби спокійно сусідять з меморіальним комплексом Голодомору, а наш екологічний проект чомусь викликав таку реакцію.

Вважаю, що вони інспіровані політиканами правого спрямування з метою зганьбити нашу репутацію і отримати дивіденди від розпалювання національної та релігійної ворожнечі. Ми цього не допустимо.

Після виборів про деяких політиків почнуть забувати. Тому вони хочуть нагадати про себе. При цьому на те, що в радіусі кілометра від Меморіалу є розважальні заклади, ресторани, інші комерційні об'єкти, уваги не звертають.

Як і на те, що в Екопарку проходять реабілітацію діти з особливими потребами, ветерани АТО. Тобто тут не тільки шанують пам'ять про жертв минулого, а й допомагають тим, хто цього потребує зараз".

Стовба підкреслив, що те, що Меморіал жертвам Голодомору є сусідами з територією Фельдман Екопарк, вже використовується для залучення уваги людей до пам'яті про цю трагедію.

Під час Балу хризантем, на якому побували сотні тисяч людей із усіх регіонів України, гіди екопарку рекомендували гостям побувати і на розташованому поруч Меморіалі.

Він також зазначив, що Фонд Олександра Фельдмана, проектом якого є Фельдман Екопарк, вже майже чверть століття займається питаннями історичної пам'яті і толерантності: реалізовані проекти "Пам'ять і вдячність", "Спадщина", Інститут прав людини і толерантності, "Музей релігій".

Фонд брав участь у проекті по створенню парку Голодомору в Ізраїлі. У Галереї "АВЕК" проходила виставка розсекречених архівних документів про трагедію Голодомору, в рамках якої відбувся всеукраїнський круглий стіл істориків, що зробив істотний вплив на ініціацію процесу світового визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.