Спецпроект

Сьогодні вночі світ запалює чорнобильські свічки. О 1:23:47

У ніч на вівторок, 26 квітня, у багатьох містах світу екологічні активісти запалять свічки на спомин про Чорнобильську катастрофу.

О 1:23:47 на Майдані Незалежності в Києві активісти Міжнародної громадської організації "Центр ПРИП'ЯТЬ.ком" і добродійного марафону "Пам'ятай" запалять 25 свічок на спомин про Чорнобильську катастрофу.

Про це повідомили організатори марафону агенції УНІАН.

Саме в зазначений час 25 років тому стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції.

Організатором акції "Чорнобиль-25" є міжнародне екологічне об'єднання "Беллона", основний офіс якої знаходиться в Осло (Норвегія).

До акції вже приєдналися екологічні активісти у 39 російських містах, а також в Норвегії (місто Осло), Китаї (місто Далянь), Великій Британії (Бриджвейт, Сомерсет, Ланкастер), США (Амхерст, Нортхемптон), Фінляндії (Ловіїса, Турку, Хельсінкі).

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей