АНОНС: Провідний американський україніст прочитає в Києві лекцію про Голодомор і Голокост

23 вересня професор української та євразійської історії Марк фон Гаген прочитає в Києві лекцію "Голодомор і Голокост як найвищі стадії колоніалізму".

Марк фон Гаген (1954 р.н.)  - визнаний фахівець у галузі україністики, досліджень націоналізму, імперіалізму і колоніалізму. Працює професором української та євразійської історії в Університеті штату Аризона (США).

Також є деканом філософського факультету Українського вільного універистету в Мюнхені, ФРН (2013 - теперішній час). Входить до виданичої ради журналів Ab Imperio та Критика

Викладав у Стенфордському, Єльському, Колумбійському університетах, у Вільному університеті Берліна, Вищій школі соціальних наук у Парижі.

Асоційований директор, директор Інституту Гаррімана (1989-2001), один із ініціаторів становлення та розвитку в університеті українських досліджень у галузі гуманітарних та суспільних наук.

Голова Міжнародної асоціації україністів (2002-2005). Президент Асоціації слов'янських, східноєвропейських та євразійських досліджень (2009).

Автор книги "Солдати в диктатурі пролетаріату: Червона армія і Радянська соціалістична держава, 1917 - 1930" (Soldiers in the Proletarian Dictatorship: The Red Army and the Soviet Socialist State, 1917-1930 (Cornell, 1990). Співредактор низки інших видань з історії України, української ідентичності, Російської та Австрійської імперій тощо. 

 



Лекція "Голодомор і Голокост як найвищі стадії колоніалізму" 

Середа, 23 вересня, 14:00  

Місце: конференц-зал (ауд. 617) Інституту історії НАН України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)

Організатори: Український центр досліджень Голодомору та Інститут історії НАН України.

Вхід вільний

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.