АНОНС: Провідний американський україніст прочитає в Києві лекцію про Голодомор і Голокост

23 вересня професор української та євразійської історії Марк фон Гаген прочитає в Києві лекцію "Голодомор і Голокост як найвищі стадії колоніалізму".

Марк фон Гаген (1954 р.н.)  - визнаний фахівець у галузі україністики, досліджень націоналізму, імперіалізму і колоніалізму. Працює професором української та євразійської історії в Університеті штату Аризона (США).

Також є деканом філософського факультету Українського вільного універистету в Мюнхені, ФРН (2013 - теперішній час). Входить до виданичої ради журналів Ab Imperio та Критика

Викладав у Стенфордському, Єльському, Колумбійському університетах, у Вільному університеті Берліна, Вищій школі соціальних наук у Парижі.

Асоційований директор, директор Інституту Гаррімана (1989-2001), один із ініціаторів становлення та розвитку в університеті українських досліджень у галузі гуманітарних та суспільних наук.

Голова Міжнародної асоціації україністів (2002-2005). Президент Асоціації слов'янських, східноєвропейських та євразійських досліджень (2009).

Автор книги "Солдати в диктатурі пролетаріату: Червона армія і Радянська соціалістична держава, 1917 - 1930" (Soldiers in the Proletarian Dictatorship: The Red Army and the Soviet Socialist State, 1917-1930 (Cornell, 1990). Співредактор низки інших видань з історії України, української ідентичності, Російської та Австрійської імперій тощо. 

 Лекція "Голодомор і Голокост як найвищі стадії колоніалізму" 

Середа, 23 вересня, 14:00  

Місце: конференц-зал (ауд. 617) Інституту історії НАН України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)

Організатори: Український центр досліджень Голодомору та Інститут історії НАН України.

Вхід вільний

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»