У Вінниці створили 3D-макет ставки Гітлера "Вервольф"

Для історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму створили 3D-макет основної частини ставки Гітлера «Вервольф», розташованої поблизу с. Стрижавка.

Про це повідомляє "Гал-Інфо" із посиланням на Укрінформ.

 Руїни ставки Гітлера на Вінниччині

"3D-макет виготовлений на замовлення Вінницького обласного краєзнавчого музею для історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму, розташованого у ставці Гітлера "Вервольф".

Його головна функція – забезпечити наочно, як виглядала основна частина території ставки, аби відвідувачі музею побачили це. На макеті розміром 2.5 на 1.2 метри все зображено досить детально: там є тридцять об’єктів і навіть 600 дерев", - повідомив голова ГО "Центру візуальних проектів" Дмитро Вєтошкін.

 3D-макет "Вервольфу"

За його словами, на створення 3D-макету "Вервольфу" знадобилося 5 місяців. Позаяк креслень ставки не збереглося, відтворювали розташування споруд і об’єктів у макеті за допомогою фотографій та архівних документів, у яких збереглися описи приміщень та їх розташування. Окрім того, орієнтувалися на залишки фундаментів на руїнах ставки.

Макет території "Вервольфу" виготовлено у масштабі 1:500, а споруди – в удвічі більшому, аби їх можна було роздивитися. Зокрема, це будинок Гітлера, готель, будинок для генералів, казарми, два бункери, недобудований кінотеатр, басейн і капличка.

Виготовили макет за допомогою 3D-принтера коштом благодійників. Уперше його покажуть громаді 20 березня, коли відзначатиметься День визволення Вінниччини від окупантів.

Читайте також:

Австрія націоналізувала будинок Гітлера і виплатила власниці компенсацію

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.