"ЮКІ – історія перемог вільних українців" покажуть по телебаченні

Вперше на телебаченні 8 травня на телеканалі Еспресо відбудеться прем’єра фільму "ЮКІ – історія перемог вільних українців". Показ заплановано в рамках програми "Вечір з Миколою Княжицьким", йому передуватиме розмова з авторами фільму.

Про це повідомляє Еспресо.

 

UKE – так у Північній Америці називають вихідців з України.

Автори Володимир Мула та Микола Васильков через свій фільм розкривають світу історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу – NHL.

На кільцях Кубка Стенлі – головного трофея ліги світу NHL, долучено 56 гравців з українським корінням і переважно українськими прізвищами: Нестеренко, Босий, Грецкі, Буцик, Шах, Кіндрачук, Данейко, Чикрун, Федотенко, Савчук та ін.

Пророблена авторами фільму робота вражає – задля зустрічі з деякими українцями, пращури яких колись емігрували в Канаду і США, знімальна група фільму подолала тисячі кілометрів.

Так, щоб отримати інтерв'ю володаря Кубку Стенлі у складі Чикаго Блекгокс Еріка Нестеренка, автори фільму проїхали автівкою 6074 км у рамках маршруту Нью-Йорк — Філадельфія — Гаррісбург (Пенсильванія) — Колумбус (Огайо) — Індіанаполіс — Сент-Луїс — Канзас-Сіті (Канзас) — Денвер — Вейл (Колорадо) — Денвер — Канзас-Сіті (Канзас) — Сент-Луїс — Індіанаполіс — Колумбус (Огайо) — Гаррісбург (Пенсильванія) — Аллентаун (Пенсильванія) — Нью-Йорк.

Кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський зазначає, що фільм є "потрібним і мотивуючим, а найголовніше в ньому — це історії, промовлені в кадрі самими українцями або їхніми родичами".

"Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України", - розповів Укрінформу режисер та продюсер фільму Володимир Мула.

Телепрем'єру фільму "Юкі – історія перемог вільних українців" а також розмову з режисером та продюсером Володимиром Мулою і з сценаристом Миколою Васильковим дивіться на Еспресо 8.05 о 20:00 у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким". Повтор в неділю о 22:00.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей