Спецпроект

2011: Доній у ролі Петлюри

Трейлер до фільму "Українська революція". В образі Симона Петлюри, який у Києві 1917-18 рр. командує загоном донбаських гайдамаків, знявся нардеп Олесь Доній - сам колишній революціонер. Історична реконструкція - коні, зброя, піротехніка та інші видовищні красоти.

Власне, це маленьке відео - не фільм, а трейлер. Трейлер до історичного документального фільму "Українська революція", знятого за спогадами Всеволода Петріва - генерал-хорунжого Армії УНР, який так невдало захищав Київ від більшовицьких військ на чолі з Муравйовим.

Як прийнято у сучасних документалках, широко використовуються постановочні кадри з історичною реконструкцією. В них в образі Симона Петлюри зразка 1917-18 рр. і з'являється народний депутат Олесь Доній - сам колишній революціонер, один із активістів студентського голодування осені 1990 року.

Студентська революція на граніті (ФОТО)

У трейлері Доній-Петлюра з'являється двічі. Один раз посилає своїх гайдамаків (очевидно, йдеться про Слобідський кіш, який штурмував повсталий "Арсенал" і боронив Маріїнський парк від більшовицьких військ) з криком "На штурм!" у атаку - тільки чомусь без багнетів. Потім тисне руку якомусь командиру в папасі (чи не отаману Волоху?).

Донієвий голос можна впізнати і в епізоді з "На прапор почет - дай!". Детальніше дізнаємося з прем'єри, яка призначена на серпень цього року (очевидно, до 20-річчя Незалежності).

Кінохроніка зі справжнім Петлюрою (1919 рік)

Режисер "Української революції" Іван Канівець не має державного замовлення на фільм про українську історію, тому знімає його за власний кошт. Йому допомагають друзі, приятелі та однодумці.

"За часів, коли я вчився на історичному факультеті, то у нас ще були заборонені для вивчення українські історики Грушевський, Винниченко, Аркас, Доценко, - коментує Доній свою появу у фільмі. - Тепер книжки і фільми на історичну тематику робляться не на держзамовлення, а ідеалістами-романтиками".

Іван Канівець відомий серед шанувальників документального історичного кіно своїм попереднім проектом - "Тризуб Нептуна", який розповідає про військово-морський флот УНР.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.