2004: Янукович закликає народ підніматися на масовий протест. ВІДЕО

У мережі з'явилося відео, де кандидат у президенти Віктор Янукович закликає громадян України повставати для захисту своїх прав.

Ролик завантажив на Youtube користувач Костянтин Бакшук.

"Якщо сьогодні не буде прийнто рішення Верховної Ради припинити знущення над законодавством, над Конституцією України, над порушенням прав наших громадян - тоді треба підніматися всім, і рішуче сказати своє слово "Ні!", - закликає Янукович.

Ідеться про рішення ВР не визнавати результати голосування на виборах президента 21 листопада 2004 року і висловити недовіру Центрвиборчкому на чолі з Сергієм Ківаловим.

Янукович у піджаку поверх гольфа проголошує ці слова під час так званого "сепаратистського" з'їзду в Сєвєродонецьку 28 листопада 2004 року, який зібрався для захисту лідера ПР від Помаранчевої революції.

У тій же промові він говорив іще такі розумні речі:

"...Ещё немного — и все рухнет. Давайте постараемся найти решение, не прибегая к радикальным мерам. Если прольется хоть одна капля крови, этот поток уже не остановить..."

Дивіться також:

2010: інавгурація Януковича. Як це було. ВІДЕО

Янукович - президент-2004. Знищений номер "Урядового кур'єру"

"Долой безнаказанность чинуш!" Листівка Януковича 1990 року. ФОТО

Автор законів про диктатуру Олійник скандує "Зека - геть!". ВІДЕО

2009: передвиборчі ролики ПР про "покращення". ВІДЕО

Виробники яєць засуджують "яєчний теракт". СКАНИ

Янукович обзиває Ющенка "базікалом". ВІДЕО

2003: Кучма сварить Януковича. ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Янукович"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.