Спецпроект

З України намагалися вивезти старовинний хрест і годинники (ФОТО)

Митники попередили спробу вивезення з України трьох старовинних годинників.

Митники попередили спробу вивезення з України трьох старовинних годинників.

Про це повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Годинники виявили в автомобілі "Мерседес-Бенц" під керуванням громадянина Росії, що прямував до себе додому з нашої держави.

Один з настінних годинників був знайдений під час митного огляду на задньому сидінні автомобіля. Ще два подібних перевозились у багажному відділенні.

 
Як пояснив громадянин, старовинні годинники він придбав на столичному ринку у двох літніх людей, а про те, що вони можуть являти собою будь-яку культурну чи історичну цінність навіть і не підозрював

Ці товари обмежені до вільного переміщення через митний кордон України і потребують відповідних документів. Жодних дозвільних документів громадянин при собі не мав.

 
Старовинні годинники відправили на експертизу, яка визначить остаточно чи належать вони до культурний та історичних цінностей.

Крім того, митники спільно з прикордонниками виявили спробу переміщення через кордон старовинного хреста.

Восьмикутний наперсний хрест виявили у громадянки Росії, яка прямувала зі своєї держави до Болгарії у приватних справах.

 
 

На лицьовій стороні хреста зображення розіп'ятого Ісуса Христа, із зворотної сторони  - текст священного письма XVIII століття. Латунь білого та синього кольору, старослов'янське "Царь Славы", "СNЬ БЖIИ" "К Т" (копие, трость) та ін.

Цінність виявленого хреста підтвердили експерти-мистецтвознавці.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.