Спецпроект

Об'єднання українців Росії поки що не ліквідують

Верховний суд Росії призупинив провадження за заявою Міністерства юстиції Росії про ліквідацію Об`єднання українців Росії (ОУР).

Про це власному кореспонденту УНІАН у Росії повідомив співголова ОУР Валерій Семененко.

"Верховний суд вирішив призупинити розгляд цієї справи до розгляду нашої заяви, поданої до Тверського суду міста Москви, про відміну попередження Мін'юсту Росії", - сказав Семененко. Він пояснив, що відповідні попередження Мін'юст Росії зробив ОУР за його участь в одній з телепрограм.

Валерій Семененко зазначив, що якщо Верховний суд все ж таки ухвалить рішення про ліквідацію об`єднання - ОУР має намір подавати касаційну скаргу.

"Робота в судових інстанціях Росії може затягнутися на півроку, а, можливо, й більше", - сказав він.

У позовній заяві Мін'юст РФ попросив Верховний суд ліквідувати Об`єднання українців Росії.

"В результаті проведення перевірки було встановлено, що, порушуючи п. 2 ст. 15 Конституції Російської Федерації, ОУР не дотримується положення чинного законодавства і власного статуту", - йдеться в позовній заяві.

27 січня Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР).

Леся Українка: про що не пишуть у підручниках

Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді? На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть. Завдяки цим архівам ми можемо подивитися на неї по-новому, а заразом і на цілу епоху: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю…

Генерал Олександр Удовиченко. Представник розвідки УНР у Франції

Генерал-полковник Армії УНР Олександр Удовиченко по праву входить до військової еліти Української революції 1917–1921 років. Він командував Третьою залізною стрілецькою дивізією, що вважалася однією з найбоєздатніших частин Армії УНР, обіймав низку інших відповідальних посад в українській армії і зажив слави вмілого й відважного командира.

Забути майдан?

«Ніколи більше», «Ми завжди пам’ятатимемо» – слова, які найчастіше чуємо у громадянських епітафіях, політичних заявах, телевізійних новинах, на комеморативних церемоніях, у меморіальному, музейному чи освітньому просторі

Неофіти українства: Софія Русова

Українці, які зреклися своєї мови та історії, на жаль, не є чимось винятковим для нашого народу. Таких було багато і триста, і сто років тому. Вистачає їх в Україні й сьогодні. З іншого боку ми дуже мало знаємо і говоримо про тих, хто, не будучи українцем за походженням, став ним за переконанням. Таких людей в нашій історії було чимало. Зазвичай ми якось буденно констатуємо неукраїнське походження окремих представників української еліти, згадуємо про це якось між іншим, як про таку собі дивакуватість - от, мовляв, і таке буває