Спецпроект

Об'єднання українців Росії поки що не ліквідують

Верховний суд Росії призупинив провадження за заявою Міністерства юстиції Росії про ліквідацію Об`єднання українців Росії (ОУР).

Про це власному кореспонденту УНІАН у Росії повідомив співголова ОУР Валерій Семененко.

"Верховний суд вирішив призупинити розгляд цієї справи до розгляду нашої заяви, поданої до Тверського суду міста Москви, про відміну попередження Мін'юсту Росії", - сказав Семененко. Він пояснив, що відповідні попередження Мін'юст Росії зробив ОУР за його участь в одній з телепрограм.

Валерій Семененко зазначив, що якщо Верховний суд все ж таки ухвалить рішення про ліквідацію об`єднання - ОУР має намір подавати касаційну скаргу.

"Робота в судових інстанціях Росії може затягнутися на півроку, а, можливо, й більше", - сказав він.

У позовній заяві Мін'юст РФ попросив Верховний суд ліквідувати Об`єднання українців Росії.

"В результаті проведення перевірки було встановлено, що, порушуючи п. 2 ст. 15 Конституції Російської Федерації, ОУР не дотримується положення чинного законодавства і власного статуту", - йдеться в позовній заяві.

27 січня Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР).

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.

Петлюра і професор Щербина. Полтавщина і Кубань: історичні зв’язки

Наукова і громадська діяльність Федора Щербини та Кубанський період життя Симона Петлюри - це важливі сторінки як української історії, зосібна Полтавщини й Кубані. Після політичного виключення з Полтавської духовної семінарії (за організацію вечора на честь Шевченка, виконання кантати "Б'ють пороги" за участю композитора Миколи Лисенка) Петлюра рятувався від арешту, тож у 1902 році виїхав не будь-куди, а на українську Кубань.