Спецпроект

На митниці вилучили срібні монети - "орли" та "кленове листя" (ФОТО)

Працівники митниці виявлено факт незаконного переміщення через митний кордон України колекційних срібних монет.

53 сучасні срібні колекційні монети - 41 монета номіналом 1 долар США ("срібний орел") та 12 монет номіналом 5 доларів Канади ("кленове листя") з зображенням королеви Єлизавети ІІ були виявлені у громадянина Ізраїлю у пункті пропуску "Бориспіль".

Громадянин Ізраїлю прилетів до України з Угорщини та обрав режим спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у громадян банківських металів згідно Постанови Правління НБУ від 27.05.2008 № 148.

Монети були виявлені під час митного контролю особистих речей пасажирів авіарейсу під час проходження багажу через рентген-апарат митниці.

Виявлені монети знаходились в дорожній сумці пасажира поверх особистих речей без ознак приховування: 40 монет знаходились в двох пластикових контейнерах, 13 монет - насипом.

Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних товарів до інспекторів митниці не звертався та заявив, що дані предмети належать йому особисто.

Виявлені монети предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, відповідно до чинного законодавства України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

ДОВІДКА: завдяки своїй відносно низькій ціні та широкій доступності "срібні орли" були дуже популярними серед колекціонерів ще від їх першого випуску у 1986 році. Не дивлячись на те, що "срібні орли" мають номінал лише 1 долар, їхня вартість визначається вартістю срібла за унцію на момент продажу, що, зазвичай, в декілька разів перевищує номінальну вартість.

"Срібний орел" (угорі) та "кленове листя" (внизу). Фото: Держмитслужба

Більшість людей купують ці срібні долари задля того, щоб вкласти кошти в срібло як інвестиції.

Аверс "срібного орла" - копія роботи Адольфа А. Вейнмана з зображенням Свободи, що йде. На аверсі є надпис IN GOD WE TRUST (Ми віримо в Бога). В орлиному дзьобі майорить знамено зі словами E PLURIBUS (з багатьох) ліворуч та UNUM (єдине) праворуч.

Поруч із орлом, під лівою лапою вигравіювані ініціали JM (Джон Мерканті, автор реверсу).

Срібні канадські монети "кленове листя" випускаються Королівським монетним двором Канади, і є одними з найпопулярніших в світі серед колекціонерів та продавців монет в будь-якому куточку світу.

Конфісковані монети

 

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".