Спецпроект

На митниці вилучили срібні монети - "орли" та "кленове листя" (ФОТО)

Працівники митниці виявлено факт незаконного переміщення через митний кордон України колекційних срібних монет.

53 сучасні срібні колекційні монети - 41 монета номіналом 1 долар США ("срібний орел") та 12 монет номіналом 5 доларів Канади ("кленове листя") з зображенням королеви Єлизавети ІІ були виявлені у громадянина Ізраїлю у пункті пропуску "Бориспіль".

Громадянин Ізраїлю прилетів до України з Угорщини та обрав режим спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у громадян банківських металів згідно Постанови Правління НБУ від 27.05.2008 № 148.

Монети були виявлені під час митного контролю особистих речей пасажирів авіарейсу під час проходження багажу через рентген-апарат митниці.

Виявлені монети знаходились в дорожній сумці пасажира поверх особистих речей без ознак приховування: 40 монет знаходились в двох пластикових контейнерах, 13 монет - насипом.

Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних товарів до інспекторів митниці не звертався та заявив, що дані предмети належать йому особисто.

Виявлені монети предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, відповідно до чинного законодавства України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

ДОВІДКА: завдяки своїй відносно низькій ціні та широкій доступності "срібні орли" були дуже популярними серед колекціонерів ще від їх першого випуску у 1986 році. Не дивлячись на те, що "срібні орли" мають номінал лише 1 долар, їхня вартість визначається вартістю срібла за унцію на момент продажу, що, зазвичай, в декілька разів перевищує номінальну вартість.

"Срібний орел" (угорі) та "кленове листя" (внизу). Фото: Держмитслужба

Більшість людей купують ці срібні долари задля того, щоб вкласти кошти в срібло як інвестиції.

Аверс "срібного орла" - копія роботи Адольфа А. Вейнмана з зображенням Свободи, що йде. На аверсі є надпис IN GOD WE TRUST (Ми віримо в Бога). В орлиному дзьобі майорить знамено зі словами E PLURIBUS (з багатьох) ліворуч та UNUM (єдине) праворуч.

Поруч із орлом, під лівою лапою вигравіювані ініціали JM (Джон Мерканті, автор реверсу).

Срібні канадські монети "кленове листя" випускаються Королівським монетним двором Канади, і є одними з найпопулярніших в світі серед колекціонерів та продавців монет в будь-якому куточку світу.

Конфісковані монети

 

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.