Спецпроект

На митниці вилучили срібні монети - "орли" та "кленове листя" (ФОТО)

Працівники митниці виявлено факт незаконного переміщення через митний кордон України колекційних срібних монет.

53 сучасні срібні колекційні монети - 41 монета номіналом 1 долар США ("срібний орел") та 12 монет номіналом 5 доларів Канади ("кленове листя") з зображенням королеви Єлизавети ІІ були виявлені у громадянина Ізраїлю у пункті пропуску "Бориспіль".

Громадянин Ізраїлю прилетів до України з Угорщини та обрав режим спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у громадян банківських металів згідно Постанови Правління НБУ від 27.05.2008 № 148.

Монети були виявлені під час митного контролю особистих речей пасажирів авіарейсу під час проходження багажу через рентген-апарат митниці.

Виявлені монети знаходились в дорожній сумці пасажира поверх особистих речей без ознак приховування: 40 монет знаходились в двох пластикових контейнерах, 13 монет - насипом.

Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних товарів до інспекторів митниці не звертався та заявив, що дані предмети належать йому особисто.

Виявлені монети предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, відповідно до чинного законодавства України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

ДОВІДКА: завдяки своїй відносно низькій ціні та широкій доступності "срібні орли" були дуже популярними серед колекціонерів ще від їх першого випуску у 1986 році. Не дивлячись на те, що "срібні орли" мають номінал лише 1 долар, їхня вартість визначається вартістю срібла за унцію на момент продажу, що, зазвичай, в декілька разів перевищує номінальну вартість.

"Срібний орел" (угорі) та "кленове листя" (внизу). Фото: Держмитслужба

Більшість людей купують ці срібні долари задля того, щоб вкласти кошти в срібло як інвестиції.

Аверс "срібного орла" - копія роботи Адольфа А. Вейнмана з зображенням Свободи, що йде. На аверсі є надпис IN GOD WE TRUST (Ми віримо в Бога). В орлиному дзьобі майорить знамено зі словами E PLURIBUS (з багатьох) ліворуч та UNUM (єдине) праворуч.

Поруч із орлом, під лівою лапою вигравіювані ініціали JM (Джон Мерканті, автор реверсу).

Срібні канадські монети "кленове листя" випускаються Королівським монетним двором Канади, і є одними з найпопулярніших в світі серед колекціонерів та продавців монет в будь-якому куточку світу.

Конфісковані монети

 

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.

"Кросворд" для ОУН. Спецоперація кдб

Одним із головних завдань кдб було недопущення єдності в середовищі українських емігрантських організації. Для цього постійно вдавалися до проведення всіляких так званих активних заходів. Метою було розсварити українців, скомпрометувати лідерів і зрештою домогтися знищення однієї або кількох організацій чи хоча б зменшення їхньої активності. Наочним прикладом того, як це розроблялося і діяло на різних етапах, є спецоперація кдб "Кросворд", спрямована проти різних течій ОУН.