Спецпроект

Софiю Київську не буде виключено зi списку ЮНЕСКО - Мінкульт

Собор Софiї Київської та пов'язанi з ним монастирськi споруди не будуть виключенi зi списку Світової спадщини ЮНЕСКО, заявив мiнiстр культури України Михайло Кулиняк.

Про це повідомляє "Інтерфакс" .

"Побоювання деяких наших дiячiв щодо загрози виключення українських об'єктiв зi Списку світової спадщини ЮНЕСКО - безпiдставнi. Можу запевнити, що собор Святої Софiї i пов'язанi з ним монастирськi споруди та Києво-Печерська Лавра не будуть виключенi зi списку ЮНЕСКО", - заявив мiнiстр на засiданнi громадської гуманiтарної ради пiд головуванням президента України Вiктора Януковича в четвер у Києвi, повiдомляється на сайтi українського уряду.  

"Це питання було врегульовано ще в листопадi 2010 року, пiсля приїзду до України монiторингової мiсiї ЮНЕСКО та офiцiйного вiзиту директора центру Світової спадщини Франческо Бандарiна", - додав М.Кулиняк.

Довідка "Історичної Правди": Україна у Світовій спадщині представлена п'ятьма об'єктами: собором Святої Софії і Києво-Печерською лаврою в Києві, історичним центром Львова, буковими пралісами Карпат і геодезичною дугою Струве

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів. З одного боку, постійних змін зазнавала форма агітації, з іншого — деякі елементи, як-от меседжі, у ній залишалися незмінними. Окрім того, з'явився окремий вид "агітації"—"гречкосійство", тобто підкуп виборців різними матеріальними й нематеріальними благами.

За два кроки до війни: Гляйвіцька провокація

31 серпня 1939 року. Невеличке сілезьке містечко Гляйвіц, Німеччина. Вечір. В одному з номерів готелю в центрі міста на застеленому ліжку лежить з закритими очима чоловік. Він вдягнутий і взутий. О 16-00 тишу номера прорізує вимогливий дзвінок телефону, який стоїть на столику біля ліжка. Не відкриваючи очей чоловік простягає руку, знімає трубку і підносить її до вуха. З трубки лунає добре знайомий йому голос: «Терміново передзвоніть!».

«Тройка» чи «Сєвєр»? – депортаційна операція початку квітня 1951 року

70 років тому на території України відбулася остання депортаційна операція, під час якої переважно зі Західної України було виселено 2 487 сімей куркулів, свідків Єгови та колишніх вояків армії Андерса

Черчилль-політик і Орвелл-письменник: дивовижні схожості двох культових особистостей

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер.
Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у крафтовому видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.