Спецпроект

На Закарпатті вшанують солдат Першої світової

9-10 квітня 2011 року в Карпатах у рамках гуманітарного проекту "Memoria Patriae"("Пам'ять Вітчизни") відбудеться Міжнародний круглий стіл "Меморіали Першої світової війни: спільна історія, спільна пам'ять".

Про це повідомляє прес-служба Фонду Анатолія Лісіцина (благодійна організація, яку очолює депутат Держдуми РФ, перший губернатор Ярославської області Лісіцин - ІП).

Форум спільно організовують Федерація Скаутів "Галицька Русь" (Україна), Ужанський національний природний парк (Україна) та громадська організація "Кутик Лемковини".

Захід проводиться за сприяння Великоберезнянської РДА Закарпатської області. У роботі круглого столу візьмуть участь дипломати Словаччини, Чехії, Росії, Австрії, представники громадськості Угорщини і Росії, а також згаданий Анатолій Лісіцин, чий фонд сприяє популяризації російської культури у російськомовних школах Західної України.

Скаути "Галицької Русі" вшановують загиблих у Карпатах солдат

Також форум відвідають представники місцевої влади, керівники національних природних парків Карпатського єврорегіону, науковці Ужгородського національного університету, Закарпатського краєзнавчого музею і представники громадських організацій, що працюють над проблемою збереження військових поховань часів Першої світової війни із Закарпатської, Волинської, Львівській, Рівненській та Чернівецької областей.

Проведення заходу вже привітав директор Українського інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко, повідомляє російська прес-служба.

У рамках заходу об'єднана група волонтерів проекту "Пам'ять Вітчизни" - галицьких скаутів та Клубу військової історії "Бескиди" - проведе роботи з розчищення та благоустрою місця масового поховання жертв Першої світової війни у ​​селі Волосянка.

Аерофотозйомка боїв Першої Світової

Учасники форуму також піднімуться на гору Черемха (розташована на лінії сучасної україно-польського кордону), що стала місцем запеклих тривалих боїв взимку 1914-1915 рр., і вшанують пам'ять загиблих тут воїнів.

У грудні 2010 року керівник адміністрації президента РФ Сергій Наришкін заявив, що Росії слід згадати про подвиги солдат імператорської армії у Першій світовій війні.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.