Спецпроект

Кучму теж запросили на ювілей польоту Гагаріна

Колишнього Президента України Леоніда Кучму запросили до Москви на урочистості, присвячені Дню космонавтики та 50-річчю першого польоту людини у космос.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на інтернет-портал фонду Леоніда Кучми "Україна".

Кучму, який у період 1986-1992 років був генеральним директором "Південмашу" - одного із найбільших у світі заводів з виробництва ракетно-космічної техніки - запросив заступник голови оргкомітету з проведення святкування 50-річчя польоту Юрія Гагаріна у космос Анатолій Пермінов.

Святкові заходи відбудуться 12 квітня у Великому кремлівському палаці. Нагадаємо, що цього тижня Леоніду Кучмі довелося клопотатися у Генпрокураторі про дозвіл виїхати на один день із Києва до Дніпропетровська.

У квітні 2011 року у Москві проходить низка подій, присвячених святкуванню 50-річчя польоту Ю.Гагаріна у космос. У них беруть участь космонавти, ветерани космічної галузі, глави провідних світових космічних агенцій, посли і відомі закордонні діячі.

Тим часом у Києві теж святкуватимуть 50-річчя першого польоту людини в космос, а разом із ним - 90-річчя українського радянського космонавта Георгія Берегового, який клопотався про зняття судимостей з нинішнього президента України Віктора Януковича.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.