Спецпроект

Королева Британії вшанувала ірландських борців за незалежність

Королева Єлизавета ІІ поклала вінок у меморіального парку Дубліна, вшановуючи ірландців, які поклали життя за незалежність своєї країни.

Про це повідомляє Українська служба ВВС.

Приїзд Єлизавети - перший візит британського монарха в Ірландію відтоді, як країна здобула незалежність. Король Георг V був останнім монархом, який відвідав країну у 1911 році, коли Ірландія була ще частиною Об'єднаного Королівства.

Чотириденний візит Єлизавети ІІ називають новим етапом взаємин обох країн.

Окрім наукового центру Дубліна Trinity College, королева має намір відвідати стадіон Croke Park - це те місце, де у 1920 році під час Ірландської війни за незалежність, британські війська стріляли у натовп під час футбольного матчу, вбивши 14 глядачів і гравців.

Колишній прем'єр-міністр Британії Сер Джон Мейджор, який допомагав у забезпеченні миру у Північній Ірландії на початку 1990 років, сказав, що візит королеви - це як "завірення печаткою" у взаєминах між Об'єднаним Королівством та Ірландією.

Колишній прем'єр-міністр Ірландії Берті Ахерн назвав чотириденний візит дуже визначальним, і вказує на "зрілість" у взаєминах між країнами, королевою і Британським урядом.

"За вийнятком незначної меншості, люди радо вітають це", - сказав пан Ахерн.

Понівечені долі: репресії проти рятівників євреїв у СРСР

Одні з найбільш шанованих та визнаних у світі українців – Праведники народів Світу. На жаль, щодо деяких з них радянська влада проводила політику репресій. Про трагічні долі Праведників у СРСР.

Розстріляний «Кармелюк». Історія Степана Шагайди

«Батько сполотнів, побілів мов стіна. Поки робили обшук, перетрушуючи одяг, білизну, книги, мої іграшки, батькові й мамі не дозволяли розмовляти. І лише коли дозволили на виході попрощатися, мама запитала у батька: «Стьопо, скажи чесно, ти в чому-небудь винен?» «Присягаюся найдорожчим для мене – життям мого сина, що я ні в чому не винен!» – відповів він із сльозами в голосі».

Розстріляний у 38-му, «помер» від інфаркту у 43-му

Якщо у Вашій сім’ї, родині є свідоцтво про смерть, датоване 1950-ми роками, у якому зазначено, що Ваш репресований родич помер в 1943 році від інфаркту міокарда, то тут все ВИГАДАНО – і дата, і причина. Справжнім залишається лише сам факт смерті. Так радянська влада намагалася приховати свою участь у знищенні мільйонів людей без будь-якого слідства.

Йозеф Мислівечек та Максим Березовський: чех та українець, які підкорили музичну Італію

Долі цих двох блискучих композиторів перетнулися у щасливий для обох, сповнений надій і планів момент життя. Сталося це рівно 250 років тому – 15 травня 1771 року. Цього дня Йозеф Мислівечек та Максим Березовський складали іспит в Болонській філармонічній академії.