Спецпроект

На Закарпатті пропонують також вивішувати прапори США, Британії та УПА

Закарпатська облорганізація УНП пропонує під час святкування Дня Перемоги вивісити прапори країн-учасниць антигітлерівської коаліції і УПА на противагу "червоному" прапору.

Відповідну заяву розповсюдила прес-служба Закарпатської облорганізації УНП, повідомляє УНІАН.

"На відміну від нинішньої влади, Українська народна партія визнає, що досягти перемоги вдалося лише завдяки спільним діям антигітлерівської коаліції. Також не можна недооцінювати боротьбу Української повстанської армії з фашистами за визволення України", - йдеться в заяві УНП.

"Зараз активно продукуються сталінські пропагандистські міфи, всіляко замовчуючи роль союзників у війні з нацизмом. Прикриваючись святом Перемоги, антиукраїнські сили насправді хочуть створити Союз з Росією", - вважає УНП.

Проти Гітлера також воювали британці, американці, греки, канадці, поляки, ефіопи та інші "свободолюбиві народи"

Разом із тим, депутати Дніпропетровської облради на черговій сесії прийняли окреме рішення про використання копій прапора Перемоги під час святкування Дня Перемоги, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Дніпропетровська облрада рекомендує органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадським організаціям використовувати прапори Перемоги під час урочистих заходів, а 9 травня підняти їх над адміністративними будівлями органів виконавчої влади та комунальних закладів.

Як пояснив журналістам голова Дніпропетровської облради Євген Удод, копії прапора Перемоги були виготовлені з нагоди 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, проте минулого року масово не використовувалися.

Нагадаємо, що міськрада Луганська рекомендує вивісити червоний прапор Перемоги не тільки адміністративним установам, але й підприємствам, організаціям, навчальним закладам, які знаходяться на території Луганська.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.