Спецпроект

На Оболоні відкриють пам'ятник киянам - офіцерам армії УНР

Київська міська організація "Спілка Української Молоді в Україні" запрошує на відкриття пам'ятника "Старшинам Армії УНР уродженцям міста Києва".

Захід відбудеться 28 травня об 11:00 за адресою: вул. Маршала Малиновського, 6-а - на подвір'ї храму ікони Божої Матері "Неопалима Купина" (200 м. від станції метро "Оболонь", за ТРЦ "Метрополіс").

Організатори запевняють, що пам'ятник буде "величним меморіалом висотою 4 метри у формі ордену "Хрест Симона Петлюри".

В урочистостях візьмуть участь: клуб військово-історичної реконструкції Армії УНР, кобзар Тарас Компаніченко, бандурист Ярослав Джусь.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року