Спецпроект

Анонс: на Львівщині відзначать 67-му річницю створення УГВР

У селі Сприня Самбірського району на Львівщині відзначать чергову річницю створення Української Головної Визвольної Ради.

Про це повідомляють організатори заходу у своїй сторінці на Фейсбуку.

Вони анонсують такий розклад:

9 липня

Фестиваль аматорської патріотичної пісні. Молодіжне таборування. Теренові ігри. Демонстрація фільмів про національно-визвольну боротьбу українського народу в період Другої світової війни. "Повстанська ватра".

10 липня

12:00-13:00 Зустріч гостей - ветеранів УПА з різних регіонів України, представників влади, представників діаспори, молодіжних організацій. Реєстрація груп учасників

13:00 Відкриття пам'ятного знаку УГВР

13:30 Урочисте віче та святковий концерт з нагоди 67-ї річниці створення УГВР

Українська Головна Визвольна Рада - підпільний парламент, який офіційно вважався верховним надпартійним органом влади воюючої України - провела свій перший і останній з'їзд 11-15 липня 1944 року під Самбором.

Як УНР вводила єврочас. У 1918-му годинники переводили на 68 хвилин

"Україна розриває рішуче старі примусові зв'язки з Московщиною, зв'язується тісніше з західною Європою, водночас приймаючи і спільний час, вагу і міру, тому що різниці дуже ускладнюють зносини, торгівлю та подорожі..."

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.