Спецпроект

В Італії знайшли скелет жінки, яка жила 5 тисяч років тому

Італійські археологи виявили на півночі країни - в області Валле-д'Аоста недалеко від кордону з Францією і Швейцарією - скелет жінки, яка жила, імовірно, 5 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Лівий берег" з посиланням на агенцію Ansa.

За словами археологів, йдеться про епоху перших східних цивілізацій - в об'єднаному Єгипті запанувала Перша династія, а в Месопотамії оформилися перші міста-держави.

Знахідка, що збереглася в дуже хорошому стані, була виявлена ​​в містечку Ентре (Introd), населення якого становить трохи більше 600 чоловік, при проведенні робіт з розширення дитячого садка.

Наразі вчені не дали офіційного імені древньої жінці, проте одразу ж охрестили її "синьйорою з Ентре". Придумати для такої цінної знахідки ім'я запропонували місцевим школярам, ​​відзначає агентство.

В даний час виявлені останки направлені в лабораторію, де протягом найближчих декількох днів будуть проведені необхідні аналізи, щоб визначити точний вік "синьйори" і причину її смерті.

Проте вже зараз археологи надають знайденому скелету велике значення і відзначають, що він може бути ровесником знаменитої альпійської "крижаної людини" Отці (Oetzi), який було знайдено в Альпах на кордоні Італії та Австрії в 1991 році. Останки Отці були датовані періодом з 3365 по 3118 до нашої ери, а загинув він від стріли, що потрапила в плече.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.