Спецпроект

В Італії знайшли скелет жінки, яка жила 5 тисяч років тому

Італійські археологи виявили на півночі країни - в області Валле-д'Аоста недалеко від кордону з Францією і Швейцарією - скелет жінки, яка жила, імовірно, 5 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Лівий берег" з посиланням на агенцію Ansa.

За словами археологів, йдеться про епоху перших східних цивілізацій - в об'єднаному Єгипті запанувала Перша династія, а в Месопотамії оформилися перші міста-держави.

Знахідка, що збереглася в дуже хорошому стані, була виявлена ​​в містечку Ентре (Introd), населення якого становить трохи більше 600 чоловік, при проведенні робіт з розширення дитячого садка.

Наразі вчені не дали офіційного імені древньої жінці, проте одразу ж охрестили її "синьйорою з Ентре". Придумати для такої цінної знахідки ім'я запропонували місцевим школярам, ​​відзначає агентство.

В даний час виявлені останки направлені в лабораторію, де протягом найближчих декількох днів будуть проведені необхідні аналізи, щоб визначити точний вік "синьйори" і причину її смерті.

Проте вже зараз археологи надають знайденому скелету велике значення і відзначають, що він може бути ровесником знаменитої альпійської "крижаної людини" Отці (Oetzi), який було знайдено в Альпах на кордоні Італії та Австрії в 1991 році. Останки Отці були датовані періодом з 3365 по 3118 до нашої ери, а загинув він від стріли, що потрапила в плече.

«Для ліквідації Андрія Мельника направити до Берліна спецгрупу «Вулкан»

Після убивства у травні 1938 року Павлом Судоплатовим Євгена Коновальця органи НКВД СРСР одразу взялися за Андрія Мельника, який став на чолі Організації Українських Націоналістів. Невдовзі, наприкінці 1944 року, скориставшись тим, що тривала війна і бойові дії перейшли на територію Німеччини, зробили спробу ліквідувати його у Берліні

Антон Омельченко – малорос, росіянин, українець?

Постать Антона Лукича Омельченко потребує більш грунтовного дослідження чинників, що привели українця з селища Батьки Зіньківського повіту на Полтавщині до Антарктичної експедиції фінансованої Географічним Товариством Великої Британії, під керівництвом капітана Роберта Фалколна Скота

«Стежками предків»: українська Сяніччина

Цьогоріч у червні відбулася друга в своєму роді пошукова експедиція «Стежками предків», основна мета якої — фіксація культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття жили на теренах сучасної південно-східної Польщі. Львів'яни, учасники експедиції, відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію близько 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців.

Чи здійснювала ОУН замах на Йозефа Геббельса?

У 2006 році в Україні вийшов доволі непогано зроблений десятисерійний документальний серіал Ігоря Кобріна «Собор на крові» про історію українського націоналістичного руху 1920-1940-х років. З нього можна отримати чимало цікавої інформації. Але навряд чи щось може зрівнятися за цікавістю з сенсаційною знахідкою творців серіалу: у червні 1934 році, здійснюючи вдалий атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького, Організація українських націоналістів насправді мала на меті вбити... Йозефа Геббельса, який саме перебував 13-15 червня у Польщі з візитом!