Спецпроект

Голова Львівської облради хоче демонтувати пам'ятник жертвам УПА

Голова Львівської обласної ради, член ВО "Свобода" Олег Панькевич виступає за демонтаж пам'ятника жертвам Української Повстанської армії у польському місті Вроцлав.

Про це повідомляють "Українські Новини".

"Я хочу звернутися до польської та української еліти, до вчених. Зробімо так, щоб у нас було розуміння необхідності демонтажу так званого пам'ятника жертвам УПА у Вроцлаві", - сказав він.

З його слів, у жодному місті України немає пам'ятника жертвам Армії Крайової.

Пам'ятник жертвам УПА було відкрито і освячено у Вроцлаві 25 вересня 1999 року.

У неділю, 3 липня, у Львові було встановлено пам'ятник львівським професорам, розстріляним нацистами на Вулецьких пагорбах у червні 1941 року. Пам'ятник побудовано з ініціативи мерів Львова і Вроцлава.

Анекдоти для Рейгана. Розсекречені документи ЦРУ

Рональд Рейган часто оповідав анекдоти про радянську дійсність. Звідки він їх міг знати? У ЦРУ розсекретили кілька документів, які пояснюють джерела специфічної поінформованості 40-го Президента Сполучених Штатів.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.