Спецпроект

"Регіонали" не дають встановити пам'ятник жертвам комуністів - "Свобода"

Три сесії Шполянської міської ради поспіль фракція Партії регіонів перешкоджає ухваленню рішення щодо встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації партії "ВО "Свобода".

Рік тому міська рада попереднього скликання погодилася на встановлення пам'ятного знака із вимогою складення ситуативного плану.

За інформацією прес-служби, було віднайдено меценатські кошти, підготовлено всю документацію, що, разом із бажанням понад тисячі шполян, які поставили свої підписи, мало би стати звичайною процедурною та технічною основою для зведення пам'ятного знака.

"Проте міська влада нового скликання вирішила перешкодити цьому, - повідомляють "свободівці". - Вже три сесії поспіль рішення про встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті не ухвалюється через відверто негативну позицію фракції ПР щодо самого факту встановлення та вшанування пам'яти репресованих".

"Регіонали" відхилюють пропозицію, називаючи то необхідність референдуму, то потребу ще раз затвердити проект, то потребу розглянути проект у відповідних наукових установах.

"Месники" на горі Монастир

Справа могили "Месників" з УПА, яка кількакратно була нищена польськими вандалами, сплила під час переговорів президента України Володимира Зеленського та Польщі Анджея Дуди 12 жовтня 2020 року. Про акти вандалізму чимало писали в українських медіа. А от про саму подію, яка довела до трагічної загибелі в одному бою такої великої кількості повстанців — рядовому читачеві відомо небагато. Тож ми розповідаємо дещо детальніше про цей найтрагічніший бій УПА на Закерзонні

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Українськими місцями чеської пам’яті

Празьку вулицю Соколовську та українське село Соколове під Харковом відділяють близько півтори тисячі кілометрів, однак минуле століття зв’язало ці дві віддалені локації значно міцніше, ніж то виглядає на перший погляд

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала друге