Спецпроект

"Регіонали" не дають встановити пам'ятник жертвам комуністів - "Свобода"

Три сесії Шполянської міської ради поспіль фракція Партії регіонів перешкоджає ухваленню рішення щодо встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації партії "ВО "Свобода".

Рік тому міська рада попереднього скликання погодилася на встановлення пам'ятного знака із вимогою складення ситуативного плану.

За інформацією прес-служби, було віднайдено меценатські кошти, підготовлено всю документацію, що, разом із бажанням понад тисячі шполян, які поставили свої підписи, мало би стати звичайною процедурною та технічною основою для зведення пам'ятного знака.

"Проте міська влада нового скликання вирішила перешкодити цьому, - повідомляють "свободівці". - Вже три сесії поспіль рішення про встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті не ухвалюється через відверто негативну позицію фракції ПР щодо самого факту встановлення та вшанування пам'яти репресованих".

"Регіонали" відхилюють пропозицію, називаючи то необхідність референдуму, то потребу ще раз затвердити проект, то потребу розглянути проект у відповідних наукових установах.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".