Спецпроект

"Регіонали" не дають встановити пам'ятник жертвам комуністів - "Свобода"

Три сесії Шполянської міської ради поспіль фракція Партії регіонів перешкоджає ухваленню рішення щодо встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації партії "ВО "Свобода".

Рік тому міська рада попереднього скликання погодилася на встановлення пам'ятного знака із вимогою складення ситуативного плану.

За інформацією прес-служби, було віднайдено меценатські кошти, підготовлено всю документацію, що, разом із бажанням понад тисячі шполян, які поставили свої підписи, мало би стати звичайною процедурною та технічною основою для зведення пам'ятного знака.

"Проте міська влада нового скликання вирішила перешкодити цьому, - повідомляють "свободівці". - Вже три сесії поспіль рішення про встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті не ухвалюється через відверто негативну позицію фракції ПР щодо самого факту встановлення та вшанування пам'яти репресованих".

"Регіонали" відхилюють пропозицію, називаючи то необхідність референдуму, то потребу ще раз затвердити проект, то потребу розглянути проект у відповідних наукових установах.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.