У США вперше опубліковано інтерв'ю з дружиною Кеннеді

В США вперше опубліковано інтерв'ю вдови американського президента Джона Кеннеді Жаклін, яке вона дала через чотири місяці після його загибелі.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на ВВС.

В інтерв'ю з істориком Білого дому Артуром Шлезінгером Жаклін Кеннеді не тільки розповідає про своє життя з Джоном Кеннеді, а й дає оцінку багатьом сучасникам. Приміром, критикує громадського діяча Мартіна Лютера Кінґа через його поведінку на похоронах Джона Кеннеді.

"Він сміявся над службою кардинала Кашінг і Роберт (Роберт Кеннеді, брат Джона) сказав, що він був п'яний. Я не можу бачити портрет Мартіна Лютера Кінґа, не думаючи, яка він жахлива людина", - розповіла Жаклін.

Кеннеді також назвала президента Франції Шарля де Голля "егоцентричним і уїдливим", а прем'єр-міністра Індії Індіру Ганді - "їдкою, напористою, жахливою ​​жінкою".

Крім того, Жаклін згадала, як під час Карибської кризи вона відмовилася покинути Білий дім. "Якщо щось трапиться, ми залишимося з тобою, навіть якщо в Білому домі немає бомбосховища," - сказала вона своєму чоловікові.

"Не питай, що твоя країна може зробити для тебе..." Про найоптимістичнішого лідера США

Кеннеді також згадувала, як Джон жартував із приводу можливого замаху. "Після завершення Карибської кризи, коли все благополучно закінчилося, він сказав: "Якщо хто-небудь збереться застрелити мене, це найкращий день", - розповіла колишня перша леді.

У 1963 році Ж. Кеннеді погодилася дати інтерв'ю з умовою, що воно буде опубліковано після її смерті. Ця восьмигодинна розмова стала темою дослідження книги "Жаклін Кеннеді: історичні бесіди про життя з Джоном Кеннеді".

Нагадаємо, що цього року також було вперше опубліковано інтерв'ю з колишньою секретаркою нацистського міністра пропаганди Геббельса.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.