У США вперше опубліковано інтерв'ю з дружиною Кеннеді

В США вперше опубліковано інтерв'ю вдови американського президента Джона Кеннеді Жаклін, яке вона дала через чотири місяці після його загибелі.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на ВВС.

В інтерв'ю з істориком Білого дому Артуром Шлезінгером Жаклін Кеннеді не тільки розповідає про своє життя з Джоном Кеннеді, а й дає оцінку багатьом сучасникам. Приміром, критикує громадського діяча Мартіна Лютера Кінґа через його поведінку на похоронах Джона Кеннеді.

"Він сміявся над службою кардинала Кашінг і Роберт (Роберт Кеннеді, брат Джона) сказав, що він був п'яний. Я не можу бачити портрет Мартіна Лютера Кінґа, не думаючи, яка він жахлива людина", - розповіла Жаклін.

Кеннеді також назвала президента Франції Шарля де Голля "егоцентричним і уїдливим", а прем'єр-міністра Індії Індіру Ганді - "їдкою, напористою, жахливою ​​жінкою".

Крім того, Жаклін згадала, як під час Карибської кризи вона відмовилася покинути Білий дім. "Якщо щось трапиться, ми залишимося з тобою, навіть якщо в Білому домі немає бомбосховища," - сказала вона своєму чоловікові.

"Не питай, що твоя країна може зробити для тебе..." Про найоптимістичнішого лідера США

Кеннеді також згадувала, як Джон жартував із приводу можливого замаху. "Після завершення Карибської кризи, коли все благополучно закінчилося, він сказав: "Якщо хто-небудь збереться застрелити мене, це найкращий день", - розповіла колишня перша леді.

У 1963 році Ж. Кеннеді погодилася дати інтерв'ю з умовою, що воно буде опубліковано після її смерті. Ця восьмигодинна розмова стала темою дослідження книги "Жаклін Кеннеді: історичні бесіди про життя з Джоном Кеннеді".

Нагадаємо, що цього року також було вперше опубліковано інтерв'ю з колишньою секретаркою нацистського міністра пропаганди Геббельса.

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.